Oficjalna strona Kwartetu Saxofonowego www.saxeuforia.art.pl

O nas

Marcin Odyniec [odi] (saksofon sopranowy)Marcin Odyniec › saksofon sopranowy

Urodzony 7. VI 1984 roku w Warszawie. Występujący również pod pseudonimem „odi”. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku dziecięcym w Ognisku Muzycznym Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, gdzie grał na flecie prostym w klasie pani Elżbiety Wojciechowskiej. W międzyczasie nauczył się amatorsko grać również na gitarze. Na poważnie zaczął zajmować się muzyką dopiero w wieku 18 lat, wtedy to dostał się do PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie, gdzie w klasie mgr Marka Rudnickiego rozpoczął naukę gry na saksofonie. Już po 3 latach gry na instrumencie dostał się na Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Kontynuował naukę w szkole średniej, gdzie dwa lata później zagrał dyplom na ocenę celującą i zakończył szkołę II stopnia z wyróżniającym dyplomem. Na I roku Uczelni Wyższej był w klasie wykł. Krzysztofa Herdera, na II i III roku w klasie mgr Pawła Gusnara, a ukończył z oceną bardzo dobrą w klasie mgr Aliny Mleczko.

Koncertuje z różnymi zespołami, występował w wielu miastach w całej Polsce. Przez wiele lat był związany z zespołem Tam-Tam Project i kwartetem saksofonowym HuMaMiTo (założonym przez przyjaciół w PSM II st. im. Józefa Elsnera). W latach 2007-2008 związany był również z Białostockim Big-Bandem Andreas WOAK Band.

Aktualnie najbardziej związany jest:
— z Kwartetem SaxEuforia, który założył w 2007 roku wraz z studentami z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno–Pedagogiczny w Białymstoku (teraz w połowie składa się już z absolwentów tej uczelni),
— od 3 lat z Big–Bandem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno–Pedagogiczny w Białymstoku, gdzie gra partię pierwszego saksofonu (altowy, sopranowy oraz partie solowe i solówki),
— z zespołem bankietowym SaxAndSix,
— z OdiBaDuo (duet jazzowy z gitarzystą Bartoszem Sosnowskim).

Gra zarówno w małych składach (Duet Jazzowy z gitarą albo fortepianem) jak i dużych (Big-Band, Orkiestra Symfoniczna). Wykonuje muzykę klasyczną, rozrywkową, a nawet jazzową. Występował m. in. z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, gdzie grał m.in. partię solową i tutti w utworze Bolero (Ravel), gościnnie występuje w wielu innych projektach i zespołach.

Więcej informacji na autorskiej stronie artysty: http://marcin.odyniec.info.

Maksymilian Młynek (saksofon altowy)Maksymilian Młynek › saksofon altowy

Urodzony 30. IV 1987 roku w Lublinie. Edukację muzyczna rozpoczął w wieku 13 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie saksofonu Andrzeja Kapłona. W 2007 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku pod kierunkiem mgr Aliny Mleczko.

Brał udział między innymi w warsztatach w Nowym Sączu, w II i III Festiwalu saksofonowym w Suwałkach, w przeglądach makroregionalnych oraz w Ogólnopolskim Konkursie saksofonowym w Przeworsku.

Pracował na warsztatach z: Jean Pennings (Holandia) — II festiwal w Suwałkach, Claude Delangle (Francja) — III Festiwal w Suwałkach, konsultował się również z Arno Bornkamp (Holandia).

Max jest członkiem lubelskiego zespołu Sounds of Times, z którym w 2008 roku zdobył nagrode GRAND PRIX na XI Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

Michał Kryński (saksofon Tenorowy)Michał Kryński › saksofon tenorowy

Urodził się w 1983 roku w Siedlcach. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 9 lat. Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Siedlcach, w klasie fortepianu prof. Ewy Hawryluk. Naukę gry na saksofonie rozpoczął w Szkole Muzycznej II stopnia początkowo w klasie prof. Mariusza Steca, następnie w klasie prof. Krzysztofa Herdera. Podczas nauki w Szkole Muzycznej II st. brał udział m. in. w I Festiwalu Muzyki Saksofonowej w Suwałkach.

Udzielał się również w różnych zespołach: m. in.: Jazz Septet, gdzie grał na fortepianie (18 Jazz Standards Festival w Siedlcach), Chór Miasta Siedlce (liczne koncerty w całej Europie), Big-Band Mińsk Mazowiecki, z którym koncertował w Polsce i za granicą. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku w klasie saksofonu mgr Aliny Mleczko.

Został wyróżniony przez Uczelnię możliwością występu z Orkiestrą Filharmonii Podlaskiej w ramach Koncertu Dyplomantów Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Koncert odbył się 13. marca 2009 roku w Filharmonii Podlaskiej. Michał zagrał: Hot–Sonate na saksofon i orkiestrę (E. Schulhoff).

Ariel Lichaczewski (Saksofon Barytonowy)Ariel Lichaczewski › saksofon barytonowy

Urodzony 11. X 1981 roku w Białej Podlaskiej. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w  ognisku muzycznym w rodzinnej miejscowości Kodeń. Po kilku miesiącach nauki gry na fortepianie, w roku 1994 przestąpił próg klasy saksofonu mgr Waldemara Robaka w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej.

Już w pierwszym roku nauki zajął II miejsce na Przeglądzie Instrumentów Dętych Makroregionu Wschodniego w Biłgoraju (1995 r.), a w kolejnym I miejsce na I Podlaskim Przeglądzie Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej. W 1997 roku wystąpił w Filharmonii Lubelskiej na koncercie z cyklu Ogród Talentów. W tym samym roku kontynuował naukę w klasie saksofonu prof. Andrzeja Rzymkowskiego w PSM II st. w Lublinie. Po dwóch latach prof. Rzymkowskiego zastąpił mgr Andrzej Waszczuk, pod kierunkiem którego Ariel Lichaczewski ukończył PSM II st.

W 2004 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno–Pedagogiczny w Białymstoku pod kierunkiem wykł. Krzysztofa Herdera, a ukończył je u mgr Aliny Mleczko. Od dwóch lat jest członkiem Kwartetu SaxEuforia.

 
 

| odwiedziny: | dzisiaj: | onLine: | stat4u | project: marcin.odyniec.info ©